search Navigation
Woningbouwvereniging St. Willibrordus WBV Willibrordus
  1. St. Willibrordus
  2. Ik huur
  3. Geldzaken
  4. Huurverhoging & bezwaar maken

Huurverhoging & bezwaar maken

Per 1 juli 2025 verhoogden wij uw netto huurprijs. Bezwaar maken tegen de huurverhoging van 1 juli 2025 is niet meer mogelijk. U kon uw bezwaarschrift tot en met 30 juni 2025 bij ons indienen. 

Bezwaarprocedure

Als u het niet eens bent met de huurverhoging, kunt u een bezwaar sturen per e-mail.

Hoe gaat het verder na uw bezwaar? 

De bezwaarprocedure bij de huurverhoging is wettelijk vastgelegd. Er zijn twee uitkomsten mogelijk:

  1. Wij zijn akkoord met uw bezwaarschrift.
    Zijn wij het eens met uw bezwaarschrift? Dan passen wij de huur per 1 juli 2025 aan met het nieuwe percentage. U krijgt hierover van ons een brief.
  2. Wij zijn niet akkoord met uw bezwaarschrift. 
    Als wij het niet eens zijn met uw bezwaar, dan wijzen wij uw bezwaar af. U heeft dan twee mogelijkheden. U kunt uw bezwaar intrekken of een uitspraak van de Huurcommissie vragen:
  • Bezwaar intrekken: Kiest u ervoor om uw bezwaar schriftelijk in te trekken? Dat kunt u online doen tot en met 31 juli 2025. In dat geval voeren wij per 1 juli 2025 de voorgestelde huurverhoging door. U krijgt hiervan een bevestiging van ons. Als u uw bezwaarschrift niet voor 31 juli 2025 bij ons intrekt, sturen wij uw bezwaarschrift door naar de Huurcommissie.
  • Naar de Huurcommissie: Zijn wij het niet eens met uw bezwaar en u wilt uw bezwaar niet intrekken? Dan zijn wij verplicht om uw bezwaar voor te leggen aan de Huurcommissie. Wij sturen uw bezwaar en de documenten die nodig zijn uiterlijk 11 augustus 2025 op naar de Huurcommissie. U ontvangt hiervan een bericht van de Huurcommissie.

 

Veelgestelde vragen

Geldzaken

  • Zolang uw bezwaar bij ons of de Huurcommissie in behandeling is, blijft u de netto huurprijs van voor 1 juli 2025 betalen. Als uw bezwaar is afgehandeld, wordt de nieuwe huurprijs vastgesteld. Houdt u er wel rekening mee dat u het verschil in huurprijs vanaf 1 juli 2025 alsnog moet betalen als uw bezwaar is afgehandeld en ook door de Huurcommissie is afgewezen.

    De aanpassing van uw servicekosten gaat per 1 juli 2025 in, ook al heeft u een bezwaar ingediend.

  • De Huurcommissie doet een uitspraak of geeft advies. Dat ligt aan wat u huurt.

    • Huurt u een sociale huurwoning? Dan doet de Huurcommissie een uitspraak en nemen wij die over.
    • Huurt u een woning in het middensegment? Dan geeft de Huurcommissie advies. Bent u het niet eens met het advies van de Huurcommissie? Dan kunt u naar de kantonrechter stappen.

    Bekijk de bezwaarafhandeling door de Huurcommissie

  • Het kan voorkomen dat wij uw bezwaarschrift al hebben doorgestuurd naar de Huurcommissie en dat u uw bezwaar toch wilt intrekken. Geef dit dan zo snel mogelijk schriftelijk of per email aan ons door via info@wbv-willibrordus.nl.Zodra de Huurcommissie uw bezwaar in behandeling heeft, bepaalt zij of dit nog ingetrokken kan worden.

    Administratiekosten

    De Huurcommissie bepaalt dan ook wie de administratiekosten (leges) moet betalen. Het kan zijn dat u alsnog deze kosten moet betalen.